... da ima Zoran psičko Pipo, ki je mešanka med zlatim prinašalcem in nemškim ovčarjem?

» več o tem

Majda Juvan

Takle mamo!

18 januar, 2010 ob 11:57

Nad tednom, ki je za nami se ne moremo pritoževati. Vsaj tisti, ki imajo radi malo razburljivosti, ne. Pestro je bilo. Je pa res, da ni bilo zelo inventivno.

Začnimo pri Erjavcu. Tako dobro se mi zdi, da se dogaja. Tako očitno kot v tem primeru, ljudstvo namreč še nikoli ni moglo v živo spremljati kadrovanja. Tako jasno kot v tem primeru, nam naši politiki še nikoli do sedaj niso uspeli razkriti  kaj kadrovanje v resnici je. Kadrovanje ni iskanje  najprimernejšega človeka za neko funkcijo. Kadrovanje je iskanje najprimernejše funkcije za določenega človeka. Ne vem koliko vas je, ki se vam ob vsem skupaj še ne dviga želodec. A vem, da jih je veliko med politiki, ki sploh ne dojamejo, da kaj ni v redu.
In v takih razmerah so naše težave lahko le že večje.
Samo, da ne bodo sindikati gnali ljudi na ceste! Samo ceste ne! Je že bolje, da jim damo kar hočejo. V tem primeru  višje minimalne plače. Da bo to porušilo plačni sistem je več kot jasno. Minimalne plače - pa kakorkoli so za preživetje res nujno potrebne - so se povsem približale plačam srednje izobraženih kadrov. Tistih, ki tudi v tovarnah prevzemajo odgovornost za delovanje delovnih procesov v proizvodnih dvoranah, ob tekočih trakovih, pri logistiki… Pa res verjamete, da bodo ti poslej še delali z vso potrebno odgovornostjo in zavzetostjo? Povišanje le tistim z najnižjimi plačami je opravičljivo le, če sledimo teoriji enakih želodcev. A svoj čas smo menda že dojeli da to ni tisto pravo. Tudi zato se mi zdi nerazumno, da je vlada odstopila od paketnega reševanja gospodarskih ukrepov. Mar Pahor res verjame, da bodo v naslednji fazi sindikati pristali na lažje odpuščanje ljudi, na nižjo bolniško, na povišanje starosti pri upokojevanju? Le zakaj pa bi? Dva ducata s kapicami in zastavicami opremljenih sindikalistov  lahko pri nas sesujeta vsako reformo!
In potem je tu pravosodni sistem. Generalna javna tožilka Barbara Brezigar je svojim tožilcem odsvetovala sestajanje z ministrom. In ubogali so jo. Tožilci strokovnjaki naj bi bili neodvisni strokovnjaki, njihova šefica pa je ena od najbolj eminentnih slovenskih političark. Tako kot je to v zadnjem letu tudi minister Zalar. Ni skrivnost, da sta različnih barv. In tudi meni bi se zdelo več kot trapasto, če bi me kdo silil med njune vojščake. Si pa mislim, da, če bi imeli možnost izbire vsi ne bi tako strumno stati za hrbtom  prve dame slovenske politične desnice. In to, da te možnosti ni bilo, ni ravno v prid naši pravni državi.
Bi omenili še vodo? No pa jo dajmo.
Dr. Gorazd Pretnar je pred časom v Večeru zapisal, da manj inteligentnega sogovornika najlažje zmedeš z navajanjem manj pomembnih ugotovitev in podatkov. Verjetno vse do zadnje objave o škodljivosti vode iz  vodomatov, niti sam ni vedel kako res je to. To, da je vodo v redu, da pa smo  malomarni uporabniki, je zamolčal. Le zakaj bi se trudil za korektnost, če pa se gromovništvo bolje prodaja? Noben od medijev ni podvomil, pa čeprav bi mnogi novinarji lahko vedeli, da ta raziskovalec  ljubi senzacije.
Če smo že pri vodomatih in, če jih je po pisarnah res treba imeti, bi se meni zdelo veliko bolje, če bi spoštovani raziskovalec svoj ugled zastavil za to, da po pisarnah ob vodomatih ne bi bilo plastičnih kozarcev. Veste koliko manj  plastike bi bilo ob vodomatih? S prihrankom bi jih morda lahko celo bolj pogosto servisirali!
A res je, tak poziv se ne bi tako dobro slišal in Pretnar ne bi v enem tednu obredel vseh medijskih hiš v Sloveniji.
Ja, takle mamo!

0 Komentarjev

Še brez komentarjev.

Komentiraj